Навчити вчитися. Як розвинути у дитини мотивацію до навчання?

Будьмо чесними, ми теж не любили школу, або деякі предмети. Ми теж не хотіли рано прокидатися та відсиджувати нудні уроки. Але у кожного з нас був улюблений урок, вчитель та те, чим ми захоплювалися в шкільні роки.
Будьмо чесними, ми теж не любили школу, або деякі предмети. Ми теж не хотіли рано прокидатися та відсиджувати нудні уроки. Але у кожного з нас був улюблений урок, вчитель та те, чим ми захоплювалися в шкільні роки. Особисто я, ніколи не забуду вчительку математики у ЗОШ м. Києва Ірину Степанівну, яка привила мені любов до цього предмету.

Чому? Давайте згадаємо, що надихало нас тоді? Чому ми були мотивовані до вивчення нового?

А також як допомогти дитині полюбити навчання та знайти мотивацію? Читайте в цій статті.
1. Навчайте дитину в ігровій формі
Гра - це унікальний інструмент педагогічного впливу. Якщо дитина не хоче вчитися або у неї щось не виходить, ви завжди можете придумати гру, при виконанні якої вона зможе виконати завдання.

Це можуть бути інтелектуальні ігри-вправи, тренінги, змагання. Ігрова форма не передбачає стандартного оцінювання учня, тому можна викликати інтерес у кожної дитини.
2. Підтримуйте захоплення дитини
Не нав'язуйте заняття, дозвольте дитині займатися своїм хобі. Допоможіть дітям відкрити їх приховані таланти або розвивати саме те, що їм подобається. Нехай вони вільно обирають те, що їх захоплює.
3. Маленькі заохочення, а не великі нагороди
Заохочуйте дитину, хваліть за результат, але не варто це робити в грошовій формі і у вигляді дорогих подарунків. Інакше настане час, коли дитина захоче "продати" вам результати своєї праці дорожче.
4. Цікавтеся тим, що дитина дізналася в школі, а не її оцінками
Покажіть дітям, як можна застосувати отримані знання, обговорюйте разом цікаві факти. Як можна частіше спонукайте дитину до роздумів, обговорення. Пам'ятайте, що будь-які оцінки - річ суб'єктивна, це не показник знань вашої дитини, а всього лише його оцінка з боку педагогів.

Дитина не зобов'язана бути відмінником, вона має право отримувати погані оцінки. Усі ми люди і не у кожного з нас є схильності одночасно до фізики чи історії.
5. Мінімізуйте стреси
Розкажіть дітям, як ви самі долали труднощі в школі, як справлялися зі складними завданнями. Покажіть, чого ви досягли зараз, коли пройшли цей шлях. Дитина завжди повинна знати, що її почують, а проблеми не будуть перебільшені зі сторони батьків.
Мотивація до навчання розвивається не за один день, іноді на це потрібно багато сил і часу. Якщо ви щось пропустили при вихованні своєї дитини, ніколи не пізно почати вибудовувати ваші відносини на основі довіри і розуміння.

Уявіть, якою людиною буде ваша дитина в кінці навчального шляху. Час, витрачений на навчання та виховання дуже цінний для формування дитини як особистості, не втрачайте його!
Допоможіть своїм дітям адаптуватися до інноваційного світу!
Залиште заявку
Для того, щоб отримати актуальну інформацію, або ж якщо у вас виникли запитання, переживання чи сумніви - зареєструйтесь на консультацію з профорієнтації.