Як розвивати лідерські якості у дитини?

Чи можна розвинути в дитині лідерські якості або це виключно природжені риси характеру? Одне можна сказати точно: мати лідерські якості в сучасному суспільстві корисно. Це не тільки професійна навичка, вона може допомогти влитися в будь-який колектив, знайти друзів, послідовників та просто почувати себе комфортно.
Чи можна розвинути в дитині лідерські якості або це виключно природжені риси характеру? Одне можна сказати точно: мати лідерські якості в сучасному суспільстві корисно. Це не тільки професійна навичка, вона може допомогти влитися в будь-який колектив, знайти друзів, послідовників та просто почувати себе комфортно.

Так хто ж такий лідер, і як в 21 столітті розвивати лідерські якості у дитини?

Лідерами не народжуються, лідерами стають, і розвинути в дитині цю якість реально. Як же батьки можуть сприяти цьому? Якими ж якостями володіє справжній лідер?
Цілепокладання
Орієнтація на результат, постановка мети та завдань - усе це запорука успіху людини. Лідер може розставити пріоритети в своїх цілях і завданнях. Однак, недостатньо поставити реальну мету, важливо бачити навколишній світ як набір можливостей для досягнення цілей, особистісного зростання.

Спробуйте разом з дитиною поставити короткострокові і довгострокові цілі. Пропишіть план та крок за кроком досягайте маленьких і великих перемог.
Мотивація
Лідер знає, як мотивувати не тільки себе, а й інших людей. Для реалізації цілей знадобиться хороша мотивація. Подумайте разом над способами мотивації. Можливо, це буде система заохочень і покарань, надихнетесь історіями видатних та відомих людей.
Вплив
Лідер має здатність впливати на поведінку і переконувати інших людей. Важливо запам'ятати, що мова тут йде не про маніпуляції, а про вміння вести за собою.

Тут важливо розвивати ораторські здібності дитини. Виступаючи на публіці, дитина вчиться говорити красиво і грамотно, а завдяки цьому зможе зрозуміло донести свої думки.
Планування та організація
Людина з лідерськими якостями вміє розподіляти свій час на виконання тих чи інших завдань.

Зробіть з дитиною барвистий розклад, в якому будуть відзначені основні моменти і завдання дня. Не забудьте приділити час для роботи над досягненням певної мети.
Командоутворення
Людині з лідерськими якостями не складе особливих труднощів створити та організувати команду і підтримувати її роботу для досягнення певної мети.

Тож поспостерігайте. Як ваша дитина спілкується в колективі, які методи вона використовує, де виникають проблеми.
Емпатія
Лідеру важливо чути інших людей, відчувати їх настрій і емоції. Тільки в цьому випадку людині вдасться підтримувати сприятливу роботу в команді.

Влаштуйте невелику гру: вибирайте людей в громадському транспорті або магазині і намагайтеся визначити в якому настрої перебувати людина, що він зараз відчуває і чого хоче. Завдяки такій грі ви зможете розвинути навички емпатії.
Гнучкість
При роботі дуже важливо вміти дивитися на ситуацію з різних сторін, змінювати свою думку і прислухатися до думки інших людей - саме цією якістю володіє лідер.

Якщо ваша дитина схильний до конфліктів, любить відстоювати свою думку (не дивлячись на те, вірна вона чи ні), варто поговорити з нею і розповісти про методи командної роботи.
Ваша дитина не зобов'язана бути лідером, при цьому вона може бути частиною групи і їй не потрібно буде переступати через себе і займатися тим, чим вона не хоче.

Але що робити, якщо дитина скромна і сором'язлива, боїться спілкуватися з однолітками, а працюючи в команді просто сидить осторонь і мовчить? Чим раніше почнеться робота над особистісними якостями дитини, у тому числі і лідерськими задатками, тим легше буде адаптуватися в колективі і виявляти себе в різних сферах.

Ми в Logos Kids Academy розвиваємо у дітей навички майбутнього! І точно знаємо як виховувати лідерів та командних гравців.
Допоможіть своїм дітям адаптуватися до інноваційного світу!
Залиште заявку
Для того, щоб отримати актуальну інформацію, або ж якщо у вас виникли запитання, переживання чи сумніви - зареєструйтесь на консультацію з профорієнтації.